Speleologie? Speleokomedie?...Všechno!

Skupiny provádějící průzkum

Skupina Topas - Práce ve střední části žlebu. Jeskyně č. 51 ke konzervaci. Stejně tak jeskyně Vavřinecké Paleoponory, Jeskyně  Brumlerova, Jeskyně Pytlíkova, Horní a Dolní Suchdolská. Ve správě jeskyně Řečiště a Sedmnáctka. V minulosti se skupinou Pustožlebskou dílčí práce po celém žlebu (Řečiště, Zakouřená, Paleoponory a pod.) samostatně pak dílčí sondáže - nad Židem, pod Vaškovou boudou a pod..

Skupina Devon - Oblast kolem Salmovy stezky: Propasťovité bludiště v letě aktivní činnost. Ostatní v konzervaci: Koudelkovy propasti, skály kolem blusiště a silnicí - kompletní mapová dokumentace, dnes ukončeno.

Skupina Pustožlebská - Dnes v oblasti práce neprovádí. Historické pracoviště a výzkumy: Sloupské Vintoky, Propast U mraveniště, propast U obrázku, jeskyně č.40 a Vavřinecké paleoponory. Propadání U žida, Vinšulka, X-B Pod Lucerkou, jeskyně Osmnáctka, Velký a Malý pes, Rubešova, j. 157., Suchánkova propast, Irainova. Jeskyně Řečiště, Ventalora, U šípku a Jalového, U jedle, Zakouřená. Propasťovité Bludiště, jeskyně Kniesova, Podhradní a malá Punkevní.

Moravský speleologický klub - Jeskyně Novoroční, občasný průzkum, pozvolna se schyluje ke konzervaci.

Skupina Vavřinecká (moravský kras Blansko) - Dnes zaniklá, práce na propasti U obrázku.

Skupina Cerberus - zaniklá skupina, prolongace jezevčí jeskyně.

Skupiny Adamovská, Metra Blansko a Cerberus - Zaniklé skupiny, Otvírkové práce na jeskyni Novoroční.

GÚČSAV - organizace zrušena, ražení štoly do Nové amatérské jeskyně.

 

© francimus

Vytvořeno službou Webnode