Speleologie? Speleokomedie?...Všechno!

Webík francimus slaví první narozeniny....

04.01.2009 16:53

Jak to většinou chodí a různí jedinci se chlubí svými pracovními výsledky, přijde řada na každoroční bilancování a řeč suchých čísel. Můj webík si vedl asi takto:

Snažil jsem se podle svých možností a schopností přiblížit čtenářům svoje názory, jeskyňářské výsledky, nastínit problematiku speleologie v Moravském krasu a práci mých kamarádů a zpřátelených skupin. Ne vždy to proběhlo bez problémů, několik lidí mne nemá rádo, převládají však pozitivní názory a jsem povzbuzovaný ze všech sil. Dává mi to impuls do dalšího psaní a zkoumání. Jsem potěšen, že to čtou nejen mí kritici, ale i přátelé v Kanadě (Celofán), v Americe (Boris Hýsek) a na Slovensku. Hlavně však jeskyňáři a horolezci v Česku a na Moravě.

Úvodní stránka a složka "O nás" neprodělala od doby vzniku téměř žádné změny, možná sem něco přidám, nebo upravím fotografie. Co mi dovolí místo. Následuje složka "Zprávy z krasu". Nesnažím se holebat, že jsou to zprávy nejlepší, jsou však moje a sepsal jsem je sám. Seskupil jsem je do 15-ti podskupin, jež zabírají celý Moravský kras. Nejpočetnější příspevky jsou pochopitelně z oblastí, kterými se zabývám a to Sloupsko, Pustý žleb, Ostrovsko a Ostrovské plošiny. Je tu 52 příspěvků a článečků. Ve zprávách z krasu budu pokračovat, převedu sem i pár zásadních akcí a poznatků, které byly dosud napsané pouze v Novinkách a sesumarizuji je.

Následuje poněkud problematická složka "Úvahy o krasu". Předesílám, že se jedná pouze o moje vlastní úvahy a názory. Protože k nim bylo vždy hodně připomínek, vždy jsem ke každé úvaze přiložil i diskuzní fórum. Je tu 24 úvah. Ruku v ruce s nimi jdou i "Aktuality (Novinky)". I tyto jsem rozdělil na víc podsložek. "Valná hromada 2008" pravděpodobně brzo samovolně zanikne. Není o čem psát, předpokládám, že ji obnovím ve formě Valná hromada 2012 za tři roky, jestli se toho ještě dožiju. Stejně tak "Oběžníky předsednictva". ČSS má nový web a slíbili, že to tam vždy a včas bude. Počkám, jak se to bude vyvíjet a pak podsložku zruším.

V podsložce "Akce na Slovensku" je 7 příspěvků. Tento rok předpokládám, že v novinkích ponechám jen novinky z České republiky a pro zahraniční akce (nejednalo se vlastně nikdy o novinky, ale o zprávy z akcí) i Slovensko, Slovinsko, Rumunsko a jiné vložím novou složku. V ostatních Novinkách je 91 příspěvek. Nevím, jestli je to moc, nebo málo a jestli s tím někoho třeba nevotravuji. Na druhé straně zase nikoho nenutím, aby mně sledoval a četl. žejo.

Složku "Humor" zvolna převádím na webík Vendelína Karbita. Bude to tak lepší, jedná se o tak trochu dva různé náhledy na věc a chtěl bych, aby francimus zůstal přece jen vážný a amatérsky "odborný". Na francimusi si ponechám pouze "Úder tupým předmětem", jež tak mírně supluje bezpečnostní směrnice v dobrém slova smyslu. Možná sem s Vendou přikreslíme pár etud, stejně tak jsou v plánu dva nespeleologické komiksy o Dobytí Jižního pólu a jeden na předlohu Surikatovy povídky. Složka "fotogalerie" zůstala beze změny. Prostě se přiznám, že jsem na ni dosud něměl čas a taky zjišťuji, že na ni nemám v podstatě ani rezervní místo. Speleogalerii jsem však otevřel na Rajčeti, kde je opravdu víc prostoru, než zde. Pokud jednou fotogalerie bude a čas mi to umožní, asi na jiném webíku a budou v něm pouze historické fotografie a fotky významných speleologů i jiných osobností.

Složka "Technika", tu jsem založil pro technické příspěvky různého kalibru, tedy i upravené kýble, vrátky a jiné prosté výmysly, protože všude jinde se počítá pouze s technikou speleoalpinistickou. je tu zatím 7 příspěvků a přemýšlím o zrušení. Velmi bohatou technickou sekci nabízí web Jeskyňář.cz, kam jsem taky poslední dobu psal (asi 3 příspěvky). Uvidíme po nějakém čase. Následuje složka "Odkazy", kde je 63 položek. Jsou to z mého pohledu zajímavé weby, některé jsou odborné, jiné horolezecké, nebo technické. Není to samozřejmě komletní, chybí tu zejména zahraniční skupiny a organizace, ale ty lze dohledat jinde, třeba na Cavex klubu, nebo na stránkách Koty 1000. Vybíral sem pro vás zejména odkazy, které jsou aspoň občas živé a aktivní.

Složka "Akce a různé" představuje speleologické a jiné dění, spleokulurní akce, speleopromítání, speleovýstavy v Moravském krasu i jinde. Jednotlivé pozvánky na akce se snažím přidávat co nejdříve, avšak podle důležitosti akce. Na běžnou, zřeba speleovýstavu to je asi měsíc předem, na akci formátu Speleofóra klidně i měsíce tři. Aby to nezabíralo místo a lidi to nemátlo, po akci informaci smáznu cca do 14-ti dní. Není potřeba dělat reklamu na to co bylo. Poslední složka "Kniha návštěv" tam si prostě píšete a skládám dík nejen všem, ale i blogu Webnode.com, že sem nepřicházejí zatím žádné spamy. Taky dík Krtkovi a Laďovi Blažkovi, že mi sem tam něco poradí.

Návštěvnost webu francimus. Za loňský rok 2008 tu bylo 33265 návštěv, z toho 11384 unikátních. Prolistovalo se 195338 stránkami a 604793 hity o celkové velikosti 10,62 GB. Nevím, jestli je to hodně, nebo málo, nerozumím tomu, jen se snažím něco dělat. Nejčastější den návštěvy bývalo pondělí, ke konci roku středa. To proto, že většinou nestihnu v neděli všechno zpracovat, ale vynasnažím se zlepšit.

To je všechno, je rok 2009. Velmi děkuji všem čtenářům za přízeň a podporu.

 

 

© francimus

Vytvořeno službou Webnode