Speleologie? Speleokomedie?...Všechno!

speleobulvár (9)

02.04.2010 18:04

První jarní a aprílový bulvár s šokujícím odhalením na závěr. Co nového týden vzal a co naopak přinesl. Svým příznivcům sděluji, že se na dva týdny odmlčím, protože se zúčastňuji pracovní exkurze do Slovenského krasu.

Věda a výzkum: WNS (syndrom bílého nosu) nové informace. Na SON zatím nic. Z ČESONu jsem vybral Monitoring a metodiku sledování zimovišť a sčítání. Kusé zprávy ze Vsetínska, Šumperka, Hostýnské vrchy. Informaci vytvořili i na Správě jeskyní ČR, funguje už i zvláštní stránka na webu AOPK. O situaci se mluví taky v Českém rozhlase, několik hodin stará zpráva na Ekolistu (m.j. na UK Praha - Přírodovědecké fakultě WNS skutečně laboratorně potvrzeno). Dá se vyhledat i web se specializovaným zaměřením a to WNS 2010 (z 8.3.2010). Vytvoří někdo konečně oficiální informaci i pro jeskyňáře ČSS?

Média: Slovenská televize, opět průsmyk Čertovica, taky zde dopravní info, nebo tady a 25.3. i čerstvé info zde.  Na Slovensku zůstaneme, rozparcelování Tatranského Národního parku na různé i komerční zóny na zajímavém blogu Roberta Oružinského. Má i hezké moto v nadhlaví a sice že nejdůležitější úhel pohledu je nadhled... Česká televize, Jak se točí podzemí, docela dlouhý snímek s V. Cílkem a podobně.  National geographic - vzácné nálezy fosilií českými vědci v Antarktidě. Regionální plátky, například Blanenský deník píše o hradu Blansek nad Punkevními jeskyněmi.

Speleologie: Česká republika. Plánivská skupina a Tomáš Roth - Zimní akce do Kačné jamy (Slovinsko). Býčí skála - Cesta lódny a plavení v Hlinitých síních. Jsou to videa, nicméně na hlavní stránce BS ZO 6-01 ČSS jsou ještě odkazy na historické články a na Den otevřených dvéří v BS. Speleo Kerberos - Komplikované pažení a betonování labilních stěn pod nově vzniklou šachtou do systému Ovčího ponoru u Suchdolu. Ota Šimíček - pravidelné krasové zprávy v podobě rozsáhle komentovaných fotek, zejména nově z Kravské díry a také z aktuálního dění v MK.

Montanistika: Surikata a jeho Kočičí vrh. Krása a ohavnost podzemí s novými fotografiemi.

Různé: Správa jeskyní ČR uvedla Nabídku akcíKulturní program, kulturní a umělecké akce, které se budou pořádat ve svých jeskních. Seznam asi není úplný, určitě se bude průběžně doplňovat. Fotky od uživatele Brouk1 na rajčeti z pracovního setkání mezi Českokrasovými jeskyňáři a AOPK jsou zde.

Opravdový bulvár, aneb šokující odhalení naklonec: To je hlavně proto, abych i já konečně dostál naplnění motta v nadhlaví francimuse a to SPELEOKOMEDIE....Polemika o krasových vztazích na Jihu krasu od Jožky Krojera. Komentáře k serioznímu článku: "Email adresovaný evolucionistovi" na webu speleologie-geologie, jež vyústilo v razantní krok administrátora na jeskyňáři.cz

ŠOKUJÍCÍ ODHALENÍ. francimus je zloděj barevných kovů. V rámci dokumentace, archivace a sebezviditelňování pořizuje záznam každého svého kroku. Pro kousek nehlídaného barevného kovu neváhá sednout do auta a projet desítky kilometrů. Za utržené peníze, jež obdržel v jedné nejmenované sběrně v Brně si koupil rohlík, který si strčil do pusy a celý ho snědl. Na snímku demontuje měděný rámeček s nějakm blábolem. Stejně byl fušersky přidělaný a navíc vyvěšený bez jakéhokoliv zažádání, povolení, ani schválení....

 

© francimus

Vytvořeno službou Webnode