Speleologie? Speleokomedie?...Všechno!

Speleobulvár (8)

22.03.2010 12:25

Aktuality: Vojta Gregor-Celofán mi poslal k uveřejnění pár informací Mirka Vojnance ke skutečnostem kolem objevů Nové Amatérské jeskyně. Dal jsem jej do Úvah o krasu, svolení obou speleoautorů mám. Syndrom BÍLÉHO NOSU, neustále sleduji a už se kontaktovalo několik lidí, zejména ze Slovenska. AOPK vydala informaci o tomto netopýřím onemocnění, informují taky o nově založené stránce pro tento Syndrom. Zatím nefunguje adresa, dodám až bude k dispozici. Ve združení ČESON už vydali formulář, který nálezce může vyplnit a odeslat. Navíc se bude řešit i na jejich valné hromadě. Na Slovensku, ve Společnosti pro ochranu netopýrů už je vlastní složka pro Syndrom a taky nějaké altuality a tady taky.

Foto, filmy: Sleduji také seskok do Macochy, poprvé vyšel celý v internetové premiéře, trvá asi 20 minut a opravdu stojí zato. Scénáři a zpracování náleží plných 100 bodou. Ostatní, npříklad ochrana přírody je už hodně diskutabilní. Studio K2, tajomstvo podzemia -  Barabáš fotografie, alba, knihy a Céda...Lukas Keda-Karzerski, osobní stránky s vynikající fotogalerií. WWW foto-fero, také osobní cestovatelské stránky i s podzemím, například Amatérskou jeskyní. A samozřejmě další francimusův bratříček Úžasňákovi, také s jeskyněmi a cestováním.

Portréty: Z Hedvábné stezky jsem vybral portréty a rozhovory zajímavých osobností. Tomáš Roth - jeskyňář, Michal Filippi - jeskyňář, vědec a geolog, Jan Vlasák - cyklotremp, dobrodruh a kamarád jeskyňářů.

Média: Propadlá silnice na Slovenské Čertovici (video a informace médií). Zprávy z novin, a ještě tady s amatérskými fotografiemi, jak se (ne)dělá inženýrsko-geologický průzkum. Hnedka nastupuje betón a kameně, pedesiat tatroviek...Blanenský deník, aneb ve Křtinách vymysleli novou ekologickou lanovku. Možná nebylo co vymýšlet, něco podobného je už sestrojeno, je to mobilní a dlouhodobě to funguje v Křtinském údolí, v Pyrenejích a jistě po celém světě (info od Kocoura). O vstupném na Horní můstek Macochy tamtéž a jak v srdci Moravského krasu možná vyroste Dům přírody. Má vyrůst dílem na Macoše a taky v oblasti Skalního mlýna. Jedná se údajně o 100milionovou investici. O nalezení vzácného netopýřího albína. Loklalita se samozřejmě tají.

Weby: Jantarová komnata a jiní hledači pokladů. Webové stránky  Ponikelské podzemí, sakumprásk jeskyně, pískovny, důlní díla a jiné podzemí. Podzemí, katakomby a kasematy od Euroagentury aneb co všechno se už nenabízí. Pokračování příště

© francimus

Vytvořeno službou Webnode