Speleologie? Speleokomedie?...Všechno!

speleobulvár (52/duben 2011)

06.04.2011 18:04

Součástky malé, aprílkově žertovné korespondence, jež obohacují můj archlívek. …Jistěže náš čas je přísně vymezen a nemá smysl bojovat, vzájemně se obviňovat, prožít život v nástrahách, útocích, poškozování cizích práv...stanovit přísný a nekompromisní dozor těchto aktivit. Definovat akt trestu v případě porušování pravidel…Je škoda, když místo bádání se pořád proti něčemu bojuje, nebo se vymejšlí akty pomsty, pardon - trestu a jiné kraviny. Kdo vlastně ten trest bude realizovat, aby byl skutečně spravedlivý? Deset ran holí? Pro někoho je možná málo i sto ran holí a rovnou do zubů...Padesátýdruhý aprílový speleobulvár je opět zde.

Moravský kras: Povrchovka kolem Říček a Ochoze na webu Jiskra, jeskyňář.cz., s fotkama a zajímavými komentáři. Průzkum komínů v Býčí skále od V. Gregora-Celofána na webu BS, pěkný popis i s mapami. Býčí skála, Kaňony, fotogalerie bidab na Rajčeti. Kamenný ponor, skupina Kerberos a první dubnová akce tentokrát s Mildou. Technické úpravy v Dagmaře a na Mlháči, web skupiny Dagmar, jeskyňář.cz. Harbechy, závrt č.3 a svíjející se Heda na zemi a webu Velkého Oťase. Závrt Okrouhlík a nově vylezený komín v Půlnočním dómu, zdroj fórum sk. Devon.

Český kras a jiné Česko: Šárecké podzemí (Pražské pískovce) na Rajčeti od uživatele marttyforrest. Jirkovské podzemí ožívá, uvidíte bludičky i permoníky, Jirkov a melodie podzemí na Tiscali.cz. Pražský Geosvět, na novinky.cz dlouhý a zajímavý článek. Jeskyně Průchodnice v Mladečském krasu u Ludmírova. Zlaté hory a 3. patro jednoho důlního systému, fotogalerie. Stejné hory a propadlá díra do kaverny, asi Čertovica. Devastace - ano či ne na Koukolové hoře velmi blízko Českého krasu, Burleho web. Podzemí Šluknovska a Lužických hor. Tisková zpráva k zahájení sezony 2011 zpřístupněných jeskyní ČR, zdroj SJ ČR.

Slovensko: OS Veľká Fatra a jeskyně Došná č.4 a povrchovka v Suchej. V jeskyni v sedimentu mají hezký cicváry. Stejná skupina a jeskyně Suchá 2., Došná 2. a 4. (Perlová) a jeskyně DYOLezecké dny na Mojtíně v květnu. Slovensko bude mít moře, voda přeskočí přes Velebit, Taury a jiné dvoutisícovky a rozleje se mezi Vídní a Bratislavou.

Zprávy ze světa: Návrat ztracených synů Guános do krasu Franckého Švýcarska atd., neztrácejte smysl pro humor na webu jeskyňář.cz. Borneo, jeskyně Great cave, úplně dole v článku. Vodní jeskyně Maňajama, bezdebat nejlepčí jeskyně na Jadranu i Vesmíru, ale maj pěkný fotky. Jeskyně v Utahu, Montaně a jinde, aneb jak to dělaj v Americe, web caving.

Zajímavosti a sport: Pavoučí muž pokořil nejvyšší budovu světa, video o Spajderménu-Alainu Robertovi. Za ty love bych to vyžímaroval taky, s menší pompou a bez pokořování. Česká lezkyně zdolala nejtěžší převislou stěnu v Alpách. Video o Lucii Hrozové, jak pěkně klofe čakany do skály, dneska už fakt stačí jen ta dírka pro špičku cepínu a posilovna. Pok-Blok a příběhy Celofánky VI., na známém horolezeckém webu příspěvek od Celofána. KOTA100 a nové aktuality. Kelfovy 13. SPELEOSTŘÍPKY na webu SJ ČR.

Archeologie, paleontologie a geologie: Geolog objevil v chodníku stopu dinosaura, novinky.cz., dalších odkazů je plný internet, např: Česko má nového dinosaura. ESA zveřejnila gravitační mapu Země, aneb kde je ta naše šiška nejhustší. Z podobného soudku - Vědci se chtějí provrtat zemskou kůrou. To soutyčí bude asi hodně dlouhé a těžké. Po stopách pravěkých dějů, na Leonardu vědí o naší geologické minulosti. Archeologové objevili hrob s eneolitickým člověkem netypicky pohřbeným.

Fotogalerie a zajímavé weby: Višňákovy (H)různé podzemní akce , nová fotogalerie na Rajčeti. Muzeum trampingu, fotogalerie tamtéž od uživatele Trempoviny.

Příroda, země a lidé: Země Františka Josefa, 5. část a s mapama a historickými rytinami na Sharkanově denníku. Asijský kolorit - Uzbekistán, soubor všech možných i nemožných, někdy i hodně hustých fotografií na ER. Puťák z Teplic n.M. do Kladska přes Broumovské stěny a Stolovky. Nejcennější Šumavské lokality chce zachránit nové sdružení, aneb Šumava byla odjakživa mým domovem, podpis: Kůrovec.

Netopýři: Vypouštění netopýrů zpět do přírody ze záchranných odchovů i s videem. Netopýři uvázli ve výtahové šachtě.

Technika a industriál: Secret Submarine Base in Balaclava, tajná ponorková podzemní základna. Jak se makalo v Rusku. Výstavba Moskevského metra v r. 1933, všechny zdroje English Russia. Fórum Grafika on-line: Jak a čím nasvítit jeskyni, soubor zajímavých nápadů.

Akce, ČSS, různé: Rasovna 2. u Jeseníku a různé akce po okolí, nevím kdo pořádá, že by DULŠ? Ostatně jestli chcete licenci, tak za 4,- litry. Vzhůru až na dno! DULŠ není odpočinkový tábor, ale až v srpnu. Balíčky zážiků, tentokrát jeskyně Slámova sluj u Štramberku. Jeskyně není vhodná pro nespeleology, nicméně u komerce to asi nevadí. Český kras, Tetín a úklid Tetínské rokle. Absolonovy snímky na nové výstavě v muzeu Blansko. BRNO, přednáška: Naše poslední moře na PFMU, přednáší K. Zágrošek, zdroj - speleo.cz. JESO, školení a informace, provádí AOPK, zdroj speleo.cz. Býčí skála a program dnů otevřených dveří.

Houmr: Demolice komínu na slovenský způsob. Ale ani profíkům to moc nejde....

...52. speleobulvár skončil, kousky 53.bulváru naleznete přesně za týden a přesně zde....

 

 

 

© francimus

Vytvořeno službou Webnode