Speleologie? Speleokomedie?...Všechno!

speleobulvár (44 / únor 2011)

13.02.2011 21:43

Pokusil jsem se trochu vylepšit datování bulvárů, aby to bylo přehlednější, hlavně pro ty, kteří sem zas tak často nezavítají. Tendence sestavovat jej na závěr týdné zůstává, jde o tak zaběhlou věc, že přestat nelze. I čtenáři a kamarádi mi různě posílají různé nové podněty a odkazy, za které především děkuji, jsou to spolutvůrci této malé infostránky. ... živ se čím umíš a nenapadej slušné lidi, protože bys na to mohl taky brzo dojet. Každému po zásluze ... čas vždy ukáže…Pro nekamarády jsou to stále jablka s hruškama proložené slaninou, eventuelně štvavý plátek.

Moravský kras: Moravský speleologický klub a bádání v lomu Velká dohoda a mapa Novoroční jeskyně v therionu. Pracovní víkend a jeskyně Sintrová od Hadaře na Jeskyňář.cz a fotogalerie k tomu. Devon, výročka a akce v Babické Větrné propasti. Propadání Bíle vody od bob08, fotogalerie. Moravský kras postaví Dům přírody a co bude dál. Krajíček tvoří díla pro Švýcárnu, není o jeskyních, ale o tom, že je to mimořádně nadaný dřevořezbář, viděl jsem co dělá, je fakt dobrej. Bajerova skála na Říčkách, zdroj-Čajův a Asusův deníček. Blog cestou necestou a článeček Suchým žlebem k Macoše a Josefovské údolí.

Morava a Čechy: Kačák 2011, tradiční a husté Kladenské splouvání potoka v Českém krasu stojí za vidění. Ameriky 1993, archivní video nedávno vložené a na svou dobu husté taky. Obě videa zdroj-K.F.S. Srbsko, jedno z center Českého krasu, Lom na kobyle, oba dva jsou na Blogu Václava Burleho. Jeskyně u Malenic, krystalinikum u Volyně. Ledové sluje u Čížova, Vranovská pseudokrasová klasika z ortoruly. Unikát pod vrchem Třesín, o Mladečské jeskyni.  Pod Letnou je největší umělá jeskyně, něco jako kasematy na vzduchotechniku. Důlní díla v Doupovských horách, zdroj-Vojensko technická a Speleologická spol. a je hodně o osobním vybavení a bezpečnosti. V Teplických skalách je největší podzemní labyrint, jen tak mimochodem, Poseidon má vlastní stránky s minimální návštěvností (200 lidí za 2 roky). Důl Centrum, exkurze - Ostrava, černé uhlí a trenýrky do půl žerdi, od uživatele Whitw Sally.

Slovensko: Jaskyniarský týždeň, stránky Speleoklubu Tisovec, s informacemi o akci, fórum se bude průběžně doplňovat. Speleomíting 2011, oficiální pozvánka na akci.  Neprístupné jaskyne Slovenského krasu, jeden z mnoha způsobů prezentace lokality, část ještě ve výstavbě. Rok 2010 v činnosti jaskyniarov Rimavské Soboty. JK Demänovská dolina a Druhý dych v Pustej, s fotogalerií, zdroj - web JK Demänová. Pavel Barabáš - Hledači utajených světů, moc pěkný půlhodinový snímek pro Slovenskou televizi, zdroj You Tube. OSS Ružomberok, fórum a někde v hloubi - dvě velmi zajímavé zprávy z Mesačného Tieňa od Šmídy a P. Šustera. Edo Piovarči a fórum: Najväščia fantasy záhada na Slovensku. Jedná se o Měsíční šachtu, nevím jak je to staré, ale jsou tam fotky, které jsem ještě neviděl. Únorové Tatry, galerie na Sharkanu.

Celý zbytek světa: Sdružení Kahan a opuštěný důl v Itálii, zdroj KAHAN. Skoro aktuální zprávy z Mexika 2011 od Dana Hutňana, Speleoaquanaut ve wordu. Kačna jama reka exploration 2010, jak se prezentuje na Tendonu. Různé galerie uživatele Spéléologie na Facebooku. Donetsk Undrerground, jak se maká na Doněcku, zdroj-English Russia a ze stejného zdroje Mysterická jeskynní města v Bakle. Hnědouhelný důl v Albánii, zdroj-You Tube. Kdyby někomu brněly ruce, tak zkuste píchnout drátem do zásuvky.  Ein Kessel Buntes, leden 2011 o potápění ve známé Rakouské vyvěračce na Picasu od Chaluhy, nebo Honzy Enčeva. Speleologická expedice a Bay of Islands, jeskyně na Novém Zélandu, ale hodně nenáročná.

Různé a zajímavosti: Čínský Nový rok 2011 není o jeskyních, ale je hodně ulítlej, kdyby něco, tak je Rok zajíce zdroj-The big Picture. Země Františka Josefa část 1, na Sharkanově denníku. Rok v Antarktidě, z arktického deníčku Martina Mykisky, zdroj-Hedvábná stezka.  Video Mistři ve stožárolezení, asi odnož stromolezení.

Akce: Festival Expediční kamera již probíhá, bližší informace uvnitř odkazu. Zdroj - speleo.cz. Rajbas Kotlík 2011 je sice na podzim, ale už se přemýšlí, o čem bude. SJ ČR na Holiday world 2011 v Holešovicích, už bylo zdroj SJ ČR.

Technika: Blaster - střílení do kapsy. Čelovka Silva X-Trail Plus. Čelovka Luxeon 3W se zoomem. Čelovka LED Fenix HP10. Dobíjecí akumulátor CORE do čelovky Tikka2 a Zipka2, zdroj-Vertical Sport.  Historické okénko lezecké techniky, zdroj-Pok Blok.

Humor: Proč milujeme Rusko. Trochu BZP při práci na střeše. Seznamte se s ChuckBuddies, to je sjupr bomba.

Díky všem, co doklikali na konec...

© francimus

Vytvořeno službou Webnode