Speleologie? Speleokomedie?...Všechno!

speleobulvár (38)

05.01.2011 21:25

Jak na Nový rok, tak po celý rok. Se speleobulvárem (a na černé listině) na vječné časy nejdál dojdeš. Historie se opakuje. ...Svědčí to jen o jeho zákulisním způsobu přemýšlení, podsouvání lží, pochybných jednání a jeho následných kvalitách. Se lží se bojuje špatně, dlouze, ale vždy se vyhrává. Francimu asi vyhovuje stávající stav černoty, nepřehlednosti a malá domů. Nepřehlednost, malá domů, černoty, zaujatost, závist, lži, pomluvy a důležitost jeho ega. atp. Reálný zájem řešit věci na globální a transparentní úrovni mu totálně unikají. Tohle jsou ty pravá jablka s hruškama, ze kterých je bulvár ten nejpravější...Na monitoru máte první speleobulvár roku 2011.

Moravský kras: Sloupsko, nevlídný zimní den a albín ve stropě jeskyně (a ještě nějaké ty činnosti), fotogalerie od Kelfa. Kůlna a ledouchové variace s karbidkou od téhož autora na Rajčeti. Zatopený 2. sifon v lokalitě Okrouhlík na webu Sk Devon od P. Baráka. Štola a jeskyně U trpaslíků s PéeFkou od SHKB. PéeFko má taky Z. Motyčka, pardon Česká speleologická společnost z 9. sifonu NSK, paradoxně po objevu zde došlo k porušení stanov ČSS, jak příznačné. Speleo Kerberos a poslední akce na Kamenném ponoru 2010 od Z. Havlíka. Pískaři.cz a 48 hodin la Macocha, zimní lezení nějaké cesty v Macoše. Stránská skála - štoly na jeskyňáři.cz od Hadaře s odkazem na 2 fotogalerie.

Ostatní "Česko": Opožděné Nové objevy v krasovém území Na Pomezí od Petr Kubalák a Rostislav Morávek na jeskyňář.cz. Uživatel Trempoviny, Český kras a Tetín od ledu na Rajčeti. Mata speleo, Českolipsko, Jizerské hory a v nich nějaké ty štoly a tunely. 51.a 52. Speleostřípky na caves.cz od Kelfa a novoroční PF tamtéž. ZO 7-09 Estavela a Adventní bádání 2010 ve Svěcené díře.

Slovensko: Hodně opožděný, leč zajímavě psaný článek o 51. Jeskyňářském týdnu ve Španiej Dolině od Libora Faitla na jeskyňáři.cz. Hledači utajených světů os Pavla Barabáše s ukázkou a PFkem na join Vimeo. A na Hedvábné stezce i Hledání štěstí s Pavlem Barabášem. Edo Piovarči a fotogalerie Zima je zimička s Pf a vánoční domácí pohodou (ale i podzimní bádací akcí). Lezenie v Prosieckej dolině (Prosečné), speleoklub Chočské vrchy.

Ze světa: Miloslav Dvořáček a Xibalba 2010. Dostal jsem pojeb od Slovenského jaskyniara, pokouším se ho napravit, ale stejně jde asi o jinou akci v Mexiku, tu správnou jsem nemohl najít. Fotogalerie na Rajčeti - jeskyně Külloch, Rakousko od Jindřicha Dvořáčka. Hradecká expedice na Špicberky od Řeháka na iDnes (objev nejsevernější krasové jeskyně). Polská Jura a umělá jeskyně v Myszkovie. Jeskyně Qesem a Moderní člověk možná nevznikl v Africe na iHned.cz. 

Různé galerie: Australian flooding na The big Picture, hustě o Australských záplavách na ploše 1000000 Km čtverečních. Nejlepší fotky roku 2010 na The Big Picture díl 1, díl 2 a díl 3. English Russia a hrátky ledních medvědů mezi tisícovkami rezavých barelů (Arctic Is In Trouble). O rýžování zlata a dění kolem toho, také na Sibiři a Lidi a sobi poloostrova Jamal, všechny galerie jsou hodně husté, dlouho jsem je studoval.

Technika a ostatní: Nová nifka profi, asi pro záchranáře od Miroslava Jurečky. Pokus o fotozachycení fotoluminiscence krápníkové výzdoby od Miki, Býčí skála. Komínáři, Nejde o adrenalín, ale o životní styl, řekli a vzali mě na chladící věž...

© francimus

Vytvořeno službou Webnode