Speleologie? Speleokomedie?...Všechno!

speleobulvár (35)

13.12.2010 16:19

Tentokrát bez úvodu. Byl by moc dlouhý a vyčerpal jsem ho v Po-dotecích. Možná těch nejeskyňářských po-vzdechů časem přibude a budu je taky číslovat. Kdybych měl něco nazvat jako událostí měsíce, ne-li období delšího, jsou to informace ze správy CHKOMk. francimus se snaží neustále sbírat všechny informace a pokud možno nezaujatě je představit speleologické veřejnosti. Ne vždy se to daří.

Moravský kras: Zajímavosti ze správy CHKO Moravský kras k 9. 12. 2010 od Antonína Tůmy, zaměstnace správy a AOPK. Správa jeskyní ČR, Kelf a 48. Speleotřípky. ZO 6-21 Myotis a Zprávy z akcí v prosinci 2010 od Kelfa. Postup v Žergovském vodopádě - ZO 6-04 Rudice od Romeca. Archiv Oty Ondrouška je znou oskenován v lepším rozlišení a uložen. Zásluhu na tom má Speleohistorický klub Brno. Stará Ámoška, starší galerie od uživatele luke18 na rajčeti. Znovu dole, starší fotogalerie pravděpodobně z ponoru Žďár 1 a Ámošky, aneb jak může vypadat ozajstný opravdový speleokurz.

Brno, Morava a jiné okolí: Festival o potápění v Brně, zdroj-Strany potápěčské. Zelný trh v Brně, stop podzemním garážím dali památkáři. Labyrint pod Zelným trhem je opravdový labyrint, obojí v Brněnském denníku.cz. Hodiny na náměstí Svobody (Brněnské kokottplac), fše o brněnském falosu aneb: Orloj se opět leskne. Alois Král našel perlu: Demänovskou jeskyni (jihomoravané, kteří dobyli svět), také na Brněnském denníku. Kytarista Roman Horký o kamarádství a Wabim Ryvolovi. Speleologem za 399,-Kč namísto 1000 kč. Tříhodinová výprava do středu země se slevou 6O%, mimořádný a přitom velmi bezpečný zážitek!!!...Ostravská geomorfologie zkoumá pseudokras na webu přírodovědné fakulty OU. Mata speleo a střet s abundandním netopýrem ve štolách na Vysočině.

Slovensko a okolní svět: Rozhovor Pavol Kočiš: Zanikne aj Dobšinská ľadová jaskyňa na veda.sme.sk.  Edo Piovarči: Fórum/Fotografie: Kontrola uzáveru 28.11.2010. Bežkárská sezóna začala, Blog J. Stankoviče a sněhových závějích na Silické planině. Fotogalerie Panoramio Vysoké Tatry od uživatele Mirec. Fotogalerie - expedice Apuseni 2008(Rumunsko) od uživatele Fugas. I když postarší, má své kouzlo, proto tu je. English Russia a Stroll Inside A Volcano, bahenní sopky a jinak zajímavý kraj. U sopek ještě zůstanu, Sopka - kolíska života i smrti, na veda.sme.sk, se třemi videíčky. Vedci natočili výbuch sopky pod morom na témž webu, hodně unikátní záběry podmořským robotem. Kawah Ijen by night, ruční dolování síry za neobvykle těžkých podmínek v polovyhaslém kráteru (neustále hořící síra) na webu Big Picture. Jeskyně Sof Omar - Yabello  (Etiopie 2010) od uživatelky Ydena na Rajčeti. Nějaká sopka, když už jsme u nich je tam taky.

Různé, třeba technika,videíčka a ták: John Deere 1270E harvester in the forest, něco podobného nám onehdá jezdilo za boudou. Ruský bungee jumping, hodně husté video, hlavně ti nijak neodjištění účastníci seskoku. Ještě jeden Jump ve Velebitu (Marmet cave) v podání Felixe Baumgartnera, zdroj Spidermannův web. Makro (mikro), nejkrásnější fotografií je srdce komára, protože jsem tuneloval, zdroj také veda.sme.sk. Have Some Open Pit Fun, dobrá fotogalerie povrchové těžby vápence někde v Rusku. A na závěr hezká galerka kanálních "deklů"...

© francimus

Vytvořeno službou Webnode