Speleologie? Speleokomedie?...Všechno!

speleobulvár (30)

14.11.2010 22:56

Cestou autem přemýšlím, třeba o zdraví. O jídle. Krásná jablka z dovozu - Itálie, Španělsko, Maroko. Pod 30 Ká nejdou, spíš čtyřicítka je normál. Ty zelený jsou bez chuti a vůně, bez chuti je krajina plná různých montážních hal a solárních panelů. Bez chuti a vůně je vzduch naplněný smogem nákladních aut, která bloudí Evropou a vozí potraviny, jež se dají v pohodě vypěstovat za humny. Cesty kolem Veverské Bitýšky a Malhostovic do Moravského krasu jsou lemovány jabloněmi. Hektolitry kalvádosu se válí v silničních příkopech. Možná je lidem kokotno se ohnout, nebo už není čas se zastavit, anebo se snad nechce nikomu ani chlastat....

Zprávy z Moravského krasu: Jeskyně Výpustek bodovala v soutěži Kudy z nudy. Jeskyně Výpustek, Mikuláš a Dětský podvečer v jeskyni. Akce ve režii správy jeskyní ČR. Jeskyně Řečiště a Krystalová chodba v Punkevních jeskyních na Jeskyňáři.cz a od Hadaře a jeho fotky. Čtyři dny v Dagmaře na stejném webu, ale od Matouše. Tom Wizard a jeho bloudění po Pikové dámě a hledání mrtvoly ne jejím dně. Babická jeskyně od fotoKrtek. Pracovní akce Člopek s makrosnímky amfiphor od Jany Trusníkové, které jsou vidět akorát tak na Harbechách. Nějaké blíže nedefinovatelné pdf. o Moravském krasu, v podstatě prospekt v cizí řeči.

Jiné krasy česka: Základní organizace Hranický kras (7-02) založila nové webové stránky. Povídání o lomech Ameriky. Do USA z pražského klubu Barakuda, pozvánka tu, alebo zde. Tajemné megality na Cimburku. Stříbrná Jihlava 2010. Ještě setkání speleologů v Českém krasu 2010 i se sborníkem abstraktů přednášek a Česko zná nejlepší speleologické fotografie roku 2010.

Zahraničí: Speleorodinná dovolená v Terstském krasu na Guánu. Pěkné jsou fotoodkazy na jednotlivé jeskyně. Demänovská dolina 2010 - akce skupiny Rimavská Sobota. Jeskyňářský klub Demänovská dolina a stopovací zkoušky na Demänovke. Doplněno mapou a pěknými fotografiemi. Do třetice Demänovský jesk. klub a fotky ze Starého hradu. Čo sme dnes natočili, alebo putovanie cestami Kyjatického ľudu od Jara Stankoviče na jeho blogu. Oblastná skupina Velká Fatra, nové webové stránky s fotogalerií a letošními akcemi. Jeskyně Javorina s úžasnými nickamínkovými patvary v této lokalitě od Edy Piovarčiho a JS Aragonit.

Technika: Nová čelovka od Peczla se jménem Pixa 3. Dtto Little Monkey caiving lamp, rozbor světýlka s detaily.

Fotogalerie: Edo Piovarči a srandofotky z akcí skupiny Aragonit. Různá panorámata, vč. jeskynního domu a banhófu ve Švédsku. English Russia a fotky ze sibiřského Magadanu. Gloomy Abandoned Enterprise - docela hustý industriál (asi nějaká úpravna rud) na témž webu. Big picture a Mount Merapi´s eruptions - aktuální dokument z Filipínské tragédie.

Netopýři: Meteor rádio a archiv povídání o WNS. Netopýrům hrozí smrt, bílý čumáček a bílé skvrny ve tváři biologa Miroslava Kovaříka, jež pro změnu hrozí převlékáním jeskyňářů mezi jeskyněmi. Netopýry trápí plíseň i na nose Jana Zukala. SON a program chiropterologického semináře v Košicích. Výstup na Veľký SON a hodně dalších netopýřích aktualit. ČESON a pozvánka na výstavu "Netopýři". Seminář o ochraně netopýrů 3. 12. v Praze.

Kulatý třicátý srandaspeleobulvár končí. Pokračování příště určitě bude....

© francimus

Vytvořeno službou Webnode