Speleologie? Speleokomedie?...Všechno!

speleobulvár (29)

08.11.2010 22:58

Dnešní bulvární občasník a nepravidelník je doslova prošpikován domácími událostmi, domácímí jeskyňáři a fotogaleriemi. Jen tak dál, je vidět, že je stále co dohledávat, sledovat a bavit se...

Moravský kras a jižní Morava: Na webu SJ ČR vyšly nejen 43.speleostřípky , ale dokonce už speleostřípky 44. od Kelfa. Stránky nabité informacemi. Propast Hřbitovní kvítí, Žegrovský vodopád a Skalky, Pozimní akce na Rudické plošině. Vše na opět nastartovaném webu Rudické skupiny. Neděle na Dagmaře od Hadara a Aleše. Sváťa Pulec speleologem, aneb jak byla objevena Amatérská jeskyně, stopy Sváti Pulce v Amatérské jeskyni tamtéž. Poslední akce na Okrouhlíku (sk. Devon). Moravský speleologický klub a poslední akce v jeskyni Ferryho tajná. Říjen na Kamenném ponoru skupiny Kerberos. Marek Poustevník a jeskyně Kulišárna, úmyslně nezvřejněná. Moravský kras z hlediska MSI, doplněný o recenze známých osobností. Objevy podzemí Brna nekončí (amatérský badatel našel zachovalý protiletecký kryt). Kraví hora je protkána chodbami (protiletecký kryt je i tam). Nové webové stránky Agartha a videíčko z Královy jeskyně u Tišnova, pěkný a je vidět, že Agartha jede. Když si připlatíte, pojede ještě rychlejc (do záhuby).

Slovensko a jiné zahraničí: Mapy jeskyní Demänovské doliny, zejména Štefanové, zpracováno Paľom Herichom. Štoly a šachty Štiavníckých vrchů od francimuse s přilehlou fotogalerií. Časopis IJS, paleomagnetický výzkum sedimentů jeskyní ve Slovinsku, zahraniční autoři, ČSS reprezentuje Pavel Bosák. Je tam i poukaz na Kačnou jámu. Orcus Bohumín (7-01) a krasová oblast Čatyr Dag. Monte Kanin -2000, KOTA100, aneb nové stránky KOTY 1000. Nutné je přiznat, že oproti starým stránkám, mají ty funglovky méně reklamy a více fotek z jeskyní a podzemí. A to je dobré, povzbudivé. Jeskyně Kühlloch v rakousku na Dachsteinu i s dalším odkazem. Exkurze skupiny Devon.

Technika: Test odolných kufrů Explorer a levný transportní vak Protekt na Podzemí.net. HM a Horolezecké metodika-výstup po laně, zejména oddíl "metody výstupu po laně", poukazuje na nekonečné pokusy o nalezení již dokonale zavedené speleologické metody SRT.

Ostatní a zajímavosti: Makro na TBP Boston a velké stěhování (Great Migrations) tamtéž. Země co pohltila auto a jiné propady, např. sesuv půdy přístavu v Brazílii, zachycené bezpečnostní kamerou je opravdu hodně hustéKdyž se země třese, seismická stanice a laboratoř v Kašperských horách. Dne 19.11.2010 vyjde nová kniha Hledáme dno světa (nakladatelství Plot). Českým netopýrům hrozí vyhynutí a Netopýři mají bílé nosy. Syndrom WNS, do jaké míry je to katastrofické, eventuelně hysterické, posoudí určitě jen čas. Nicméně se tam mluví o převlékání jeskyňářů do overalů na jedno použití...

Fotogalerie: Hadar1, Neděle na Dagmaře a od stejného uživatele i jeskyně v Daňkově žlíbku. Uživatel Kutavi a jeskyňaření na Býčí skále. Broumovsko, Broumovské stěny a skály. Exkurze do odvodňovací štoly od Kelfa, je sympatické, že je zájem o tuhle technickou památku a bývalé pracoviště PŽS. Paraple aneb Solvay v Českém krasu od uživatele Trempoviny a Brdský Klondajk - bývalá raketová základna v Brdech od stejného autora. Hodruša doly od uživatele Mataspeleo (Švorcáka). Jeskyně Řečiště a krystalka v Punkevních jeskyních a burza minerálů v Tišnově s unikátními řezy vodovodního potrubí z Karlových var. Rekonstrukce Klostermannovy studánky.

© francimus

Vytvořeno službou Webnode