Speleologie? Speleokomedie?...Všechno!

speleobulvár (21)

03.09.2010 22:23

Začal nový školní rok a s ním i nový bulvár. Detičky vyrazily do škol s naditými taškami. Trampi s naditými USárnami do přírody (je pátek), ostatní lidé vyrazli do měst s naditými kešeněmi a jinými zásobníky. Nadité jsou i poslední bulváry novými událostmi, zejména na domácí scéně. Bude školení jesa, zase bude o čem psát.

Moravský kras: Dotace (injekce) jeskyňářům a vodní záchrance a podobným specializovaným službám JM kraje věnovali JM radní. Možná si SZS koupí přílby už ze svého. Ještě podobný článek v Deníku veřejné správy. Firma CAVEX míří do Ostrova u Macochy. Bude mít otevřeno i o víkendech, takže když někomu při bádání dojde lano, karbit, nebo kbelík, může si to hravě a hlavně ihned dokoupit. Speleologie patří do kategorie extrémní sportů.. Chytrá věta, člověk by po ní mohlo být i nevolno. Rajbas Outdoor Kotlík v Blansku, tradiční setkání dobrodruhů 19.-21.11.2010.

Ale bude tu i bádání: Návrat do jeskyně U Jedelské cesty na stránkách 6-08 Dagmar. Ota Šimíček a Otvírka závrtu č. 3 na Harbechách.

Slovensko: Pracovně-exkurzní víkend v Jánské dolině. Jedním dechem pojatá exkurzní zpráva od Hadara. Fotofórum JS Aragonit a seznam fotogalerií za první půlrok 2010. Edo Piovarči - Malá fatra a průzkum Stratence, Šútova a Kraľovanského lomu. Speleofotgrafia 2010, soutěžní výstava v Liptovském Mikuláši na stránkách ČSS. Strážovské vrchy a stretnutie s Kráľovnou Dúpnou a jiné články, např. o JT v Španiej dolině.

Zajímavosti ze světa: Jeskyňáři Tetín - Dvakrát ze světa z Ukrajiny a Peru. O Stachanovovi a vzteklých netopýrech. Pustý žleb a víceskupinová akce v Monte Negro - jeskyně Daloviča (expedice medůza 2010), článek od Petra Baráka.

Technické novinky: Test všemožných čelovek (headlamps), pro ty, kteří se baží v tabulkách. Svícení JINOLI, záře světla kolem hlavy. Čelovky a svítilny od Krtka na Podzemí.net

Montanisika: Čápopták v zatopeném železnorudném dole od Surikaty.

Galerie: Špania dolina, kde byl nedávný sraz JT SSS, hostila Jam Session. Kráľova hoľa - Nízké Tatry. (freedivingový) Skok do podmorskej propasti, škoda, že je video přerušované, že není vidět, jestli si podvodní horolezec občas někde nepřidýchl. Všechny galerie ze Sharkanova deníku. Indie 2010, cestování po Indickém Ladaku na samé hranici s kašmírem od uživatele Muchicha. Stanišovská jaskyňa od uživatele ladosomr s už mírně vytuněným úžinovým kalibrátorem (v Čachticích byla konstrikce ještě celá dřevěná). Kačna jama galerie na googlu, která se záhy zvrtne ve všechny jiné možné jamy. A ještě jedna Kačma od uživatele Maria. Jsou tam i jiné fotky z jeskyní. Vzpomínka na hurikám Katrina po 5-ti letech na The Big picture a Continuing Pakistani floods o záplavách v oblasti a ještě jeden podobný. Záběry jsou hodně profesionální.

pokračování příště....

© francimus

Vytvořeno službou Webnode