Speleologie? Speleokomedie?...Všechno!

speleobulvár (17)

15.07.2010 23:25

speleo.cz: Spuštěna anglická verze stránek. Zahraniční čtenáři se konečně dočkali. Zatím sice moc informací není, ale je to určitě ve vývinu a je potřeba zdůraznit větu na konci, že informační hodnota stránek je dána obsahem. Tak pište. A v době RSS nezapomeňte adresu stránek sdělit svým známým. Jak jsou zohledněni čeští jeskyňáři nemluvící anglicky je vidět na verzi o 16. mezinárodním kongresu v Brně. Pro ně bude sdělení informací provedeno jinou formou. Možná poštou. Ale aspoň konečně funguje složka o SZS a nehraje si na Českou a Moravskou stanici zvlášť, jak bylo původně deklarováno. Trochu stručně, ale zato mají vylepený pěkný prospekt, nebo plakátek.

Domácí speleoscéna: Vyzkoušejte si aktivity, které servíruje pouze Jižní Morava. S úsměvem servírují naši speleologové - otcové, kteří se tu nadřeli a jeskyně nejen objevili, ale i vykopali, zajistili, vystrojili, zdokumentovali a uzamčeli. Vítejte v samoobsluze Moravský kras....tam Kde vaše přítelkyně stoprocentně zvlhne. Kurva (chodba), na bulvární úrovni, stejně jako předchozí. Dalo by se říci - vstupte do jiného, hustšího světa. A do třetice. Na Wilsonově skále lezli horolezci v plavkách. Toš dobrá výstroj stejně jako tenisky do Ostrovských Vintoků. Divestar, Kurs jeskynního potápění.

Správa jeskyní ČR a tradiční speleostřípky od Kelfa, tentokrát s velmi obsáhlými informacemi z domova. Jeskyně (Císařská v Ostrovském žlebu) léčí malé alergiky. Původně bylo potřeba dokonce kliknout na vstup do stránky, protože je určena pouze pro odbornou veřejnost. Odbornost posuďte sami. Projeďte se s kamerou Pražským tunelem Blanka, pozor na bagr a na kapsu daňového poplatníka. Czech Speleo-photo 2010. Prospekt a pozvánka na akci.

pro Krásomilce. Týnčany a Vratíkov, akce Tetínské skupiny. Hydrotěžba v Chodbě nad Kyvadlem v jeskyni Piková dáma. Skupina Devon a zprávy z bádání na konci Okrouhlíku. A na ponoru Kristýnka (ZO Topas) pod Vavřinčem, eventuelně interskupinová akce v Propasťovitém bludišti u Macochy. High power víkend v Babicích na stránkách Babické skupiny a report převážně z Větrné propasti. Kerberos a Kamenný ponor. Nestihl jsem přečíst, ale pozor. Podle fotky se instaluje stropní kolejnicová lanovka. Velmi důmyslný způsob těžby a stále více používaný v Moravském krasu.

Slovensko: Plavecké podhradie a jeskyně Pod Vysokou a zpráva o srazu Malokarpatských jeskyňářů. Blok J. Stankviče a článek Jak prodloužit Krásnohorskou jeskyni stojí za přečtení, je pěkně napsaný. O zelenom psovi, report z jedné akce v Mesačnom tieni. Kriváňská Fatra na Sharkanově deníku. Nové jeskyně v dolině Šuštiačka - Nízké Tatry. Jeskyně Udavačov a zácpy na jezeře v Kraľovanskom lome - Malá Fatra. Na JOJce záchranná akce jeskyňáře v Slovenském krasu. Oslava a setkání 40. Výročí založení Čachtické skupiny.

Zahraničí: Slovinsko a pěkně pojatý cestopis po místních jeskyních od speleoskupiny Guáno. Svatý hovno, aneb požírání vlaštovčích hnízd v Malajsii s následnou likvidací celých vlaštovčích kolonií pochopitelně. Kačna jama - přípravná akce na Plánivských stránkách.

Fotogalerie: Kelf a Punkva suchou nohou. Trempi z Amerika-boys, pár fotek z podzemí Amerik. Maťaspeleo, Krušné hory a starý důl na fluorit a od stejného autora Podzemí Českého Středohoří. Bidab a expedice Mentol na Ukrajině a vedle hnedka: Kateřinská jeskyně a Dantovo peklo. Michal Danko a galerie z Rumunska pohoří Rosia a celkem známé jeskyně jako Čůr-ponor a pod. Hodně nabité album (jejda, při zpětní kontrole už tam není. škoda). Afghanistan, červenec 2010 na The Big Picture a taky retro The Korea War 60-té roky. Journey Into Amazing Caves, krátká upoutávka k dokumentárnímu filmu.

Portréty a osobní weby: Jiří Bubák Buček a jeho portrét jako hasiče - záchranáře. Janek Bednařík cestovatel a horolezec. Ondra Zeman - osobní stránky se zajímavými a potřebnými odkazy. Honza Pohunek alias Přebral - stránky převážně montanistické.

Technika: Čelovky ve vývinu (jiné portréty). Tomáš Pilka - kameny a lezecký chyty.

© francimus

Vytvořeno službou Webnode