Speleologie? Speleokomedie?...Všechno!

Školení therion na Býčině.

10.04.2012 18:39

V sobotu večer proběhlo jednorázové školení v obsluze počítačového programu Therion. Inovaci a novou verzi programu si většina v předstihu stáhla a sebou vzala i laptopy. Zázemí (učebnu) poskytla skupina Býčí skála. Výuka v jazyce neznámém, počítačovém začala kolem sedmé hodiny večerní a skončila hodinu před půlnocí. Pak se zvrtla ve velmi dobrou a živelnou debatu o krasové problematice. Spát se šlo velmi pozdě, někteří až za svítání. Toto velmi důležité a chybějící školení k distu a pocket-topu pro zájemce skupin Moravského krasu zorganizoval Hadař ze Speleoklubu. Školitelem byl Laďa Blažek z Babické skupiny, za volné místo na základně specielně děkuji Jirkovi Svozilovi a skupině Býčí skála. Dále se zúčastnili někteří domácí členové BS, 3 členové Tartarosu, 2 z Dagmar a po jednom ze Speleoklubu Brno a Vilémovické skupiny. Co se týká mně, práce s programem se mi zdá hodně náročná, protože běžně s počítači nepracuji a bude pro mě znamenat hodně dalšího učení, zkoušení a jiného manévrování. Ostatní byli zjevně v obraze a pravděpodobně nebudou mít s Therionem větší problémy.

Zbytek skupiny BS jako svatební hosté dleli v Adamově, na svatebním veselí (Danča Strnadová a David Smutek) až do rána, takže na základně bylo ještě bohatě místa k přespání. Podobně jako Hadař, i já musel být o víkendu v práci, viseli jsme na fasádě a sundávali nefunkční vzduchotechniku. Protože jsme nesměli úředníky rušit v jejich bohulibé práci, museli jsme nastoupit přes víkend. Ale pracovně se dařilo velmi, nedostatek spánku se příliš neprojevil.

Od začátku roku bylo jeskyní a krasového území z mé strany přehršel, velikonoční pondělí jsme pak strávili s kamarádkou procházkou i průzkumem levého břehu řeky Oslavky. Na této velkolepé řece nedávno odeznělo jarní tání, břehy byly krásně učesané od vody co přetekla, stromy čerstvě dobité od ker, které se nevešly do koryta a některé ještě doznívaly v listí na břehu. Kytky divoce rašily skrze naplavené smetí a PET-láhve a trampské kempy byly mírně pobořené nespoutaným živlem. Divočina, bylo vidět, že na některá místa moc letos nestoupala lidská noha, aspoň dole u vody. Počasí bylo krásné a teplé, nechtělo se jít domů.

 

© francimus

Vytvořeno službou Webnode