Speleologie? Speleokomedie?...Všechno!

Pozvolný rozběh nového roku

13.01.2009 11:12

Silvestr a Nový rok vyšly letos tak srandovně doprostřed týdne. Hodně lidí toho využilo, protože stačilo do toho zakomponovat dovolenou, nebo pár dnů neplaceného volna ve vylidněných továrnách a vzniklo mnoho volných dní v řadě. Z toho důvodu byl i téměř vylidněný i kras, hodně lidí trávilo svátky na horách. Já jsem trávil tyto dny i následující víkend ve fabrice, museli jsme právě využít umlklých soustruhů a ohýbaček a jiná práce na zimu stejně zatím není.

Na Silvestra jsem tradičně s dceruškou využil pohostinství skupiny Tartaros. Silvestrovské dopoledne jsme zabili nacvičováním různých krasobruslařských prostocviků a fotografováním, protože bylo velkolepé počasí a tuhý mráz. Po novém roce jsem proběhl pár průvanových míst na Holštejnsku a okolí. Ze stejného důvodu jsem zavítal i do Sloupu. Moc jinam se mi nechtělo. Průvany v tuto roční dobu sledovat je ošemetné, protože fučí každá díra a každej suťák. Jako dobrý orientační start pro pozorování pozdější to bylo ale dobré. Pak jsem musel zas na jednu 12-tku do fabriky a byl tu víkend.

Proběhla akce do Amatérské jeskyně, zaměřená z naší strany hlavně na kontrolu vodních stavů ve Sloupské větvi. Něco jsem o tom napsal do "Zpráv z krasu". Dál už nebylo nic, protože jsme došli promrzlí na kost docela pozdě. Takže v neděli jsme pouze zajišťovali sestup do Vintoků a Lopače. Nic nebylo ani následující víkend, který jsem strávil pracovně, snad jen páteční fotonávštěvu Starých skal, který jsou mimo jiné taky pěkně zamrzlé a návštěvou pohostinství U němců.

Trochu vytříděné fotografie z obou víkendů jsou tady:

Na Rajče jsem vložil i předloňskou turistickou akci v Maroku, přechod pohoří Atlas. Říkal jsem si, že velmi dobrá akce by neměla jen tak zapadnout a že jsem vlastně ty fotky (všechny) nekde ještě neprezentoval. Na konferenci kras 2007 byla prezentována pouze vápencová planina Tarkeddid a krátký článek jsem kdysi vložil i na speleo.cz. Je tam asi 600 fotek. Je to hodně, přemýšlel jsem, že něco vyhážu, nebo že to umístím na víc pokračování, ale nějak by to ztratilo kouzlo. Takže je tam všechno, od berberských dětí po geologické špeky Atlasu, od výstupu na druhou nejvyšší horu po trhy v Marakéši, nebo cestování do pouště....

© francimus

Vytvořeno službou Webnode