Speleologie? Speleokomedie?...Všechno!

Po speleoprůzkumu internetu

03.11.2009 21:54

Nějaké nové zprávy po malém brouzdání jsem zjistil. První budou z domova jak nás, jeskyňáře a naše jeskyně vidí ostatní. Jako první v souladu s hledáním odkazů na Amatérskou jeskyni jsem našel Sharkanův deníček. Na on-line počítadle 33 ks., dnes osm stovek. Mám co dohánět. Je zde vložená informace o Amatérské jeskyni, autor sbíral jen z internetu, jeskyni nafotil zřejmě u příležitosti Dne otevřených dvéří. O kousek dál je Vzpomínka na Petra Hipmana, Českého jeskyňáře, který zasvětil svůj život výzkumu Krakové hole v Nízkých Tatrách. Jinak je tam asi 1400 dalších článečků. U Amatérky (staré) zůstanu. Na You tube videíčko Amatérská jeskyně 11.10.2009. Možná tam někoho zase poznáte. Sice byla už den oficiálně zavřená, ale nebuďme troškaři. Vlastně to mohla být výzkumná, nebo uklízecí akce k narozeninám. A ještě jednou od Venduly Karáskové ze Dne otevřených dveří. A naposled asi od Lukyna s Plánivskýma fotkama.

Co nového doma. Opět Speleostřípky od Kelfa (zdroj správa jeskyní ČR). Hledá se jeskyňář Karel Mach. Na Slovensku známý s aktivitami hlavně kolem Jánské doliny u ČSS pravděpodobně zapomenutý (zdroj speleo.cz). Na Speleoklubu jsou dvě akce. Výjezd na Ukrajinu, který se moc nepovedl díky zejména tamní epidemii prasečí chřipky. Snad Bída nezačne chrochtat a je tam pracovní akce na Mechovém závrtě a malé postupy na Okrouhlíku. Zajímavá je informace na Lezci o nafocení kalendáře z horolezeckých netradičních cest po žlebech moravského krasu a mají na nich lézt (nebo pózovat) české horolezkyně. Většinu fotek udělal Sebo Kovačič. Když jsme u horolezců, na Brněnském Výstavišti proběhne veletrh Sport life 2009 dne 5.-8.11.(zdroj Tendon).

Ze světa - Vzkaz pro Roberta Šamonila jeskyňáře a dobrodruha, který je právě na cestě bicyklem na Kilimanžáro. Tak dnes je právě v Sýrii. Sejmuto z Blanenského denníku. Slovinsko a Kanin. Stručná zprávička o totálně rozbagrovaném Kaninu a není to pěkný pohled. Zdroj KOTA 1000. Slovensko - Nové postupy v jeskyni Mesačný tieň. Dvoumužná čtyřdenní akce Braňo a Igor Pap za vydatného povrchového tání sněhu stojí za to přečíst. Nebudou to akce pro sváteční jeskyňáře. Jeskyně Štefanová, také nové postupy a opět mapování. Zdroj Ružomberský jeskyňářský server a jeho fórum. A ještě orientační plánek Kresanice, Červených vrchů a jeskyní v nich (Zdroj SSS). Kdo se v oblasti orientuje a něco má pochozené, většina lokalit asi míří na Polskou stranu, možná časem tu bude další Tieň.

Fotogalerie - Nejnovější počin provedla moje dceruška Zuzilka, založila si vlastní galerii na Rajčeti s jménem Muchicha. Má zde především různé geologické akce a akce v krasu. A také svatbu Šneka a Františka. Romantické podzimní pohledy z planiny Harbechy od Kelfa. Výlet na Ukrajinu a do Maďarského krasu pod Dolným vrchem od Doktora skály. Caving newcomers trip 2009 od Petra a krasová zapíječka od Leoše....

pokračování příště.

© francimus

Vytvořeno službou Webnode