Speleologie? Speleokomedie?...Všechno!

Nový osobní speleoweb a vzkaz jeskyňáři Lukemu.

11.01.2009 22:21

Ahoj Luke.

Když už si v mojí návštěvní knize děláš reklamu na svůj webík "The Cave" a žádáš mé čtenáře o komentáře, asi mi nezbyde, než taky na svém webu odpovědět. Vlastně jsem ani nenašel místo, kam Ti vlastně ten komentář mám napsat. Takže já si dovolím, jak si přeješ, tvůj web trochu zhodnotit:

Jestli si myslíš a chceš, aby tvoje stránky byly právě takové, jaké jsou, měly lidem co říct a zaplňovaly nějaký prázdný speleoprostor ve kterém je dle tvého názoru nedostatek informací, pak činíš správně. Tvoje stránky se tváří velmi profesionálně a odborně, zabírají velmi široký prostor. Na první pohled určitě zaujmou nejen jeskyňáře, horolezce a adrenalinové nadšence, ale i webové vyhledávače typu Google. Tohle neber jako ironii, ale jako sdělení faktu. Vzhledem k anglickému názvu, budeš pravděpodobně častěji vyhledáván, než speleo.cz a spousty různých zoufalců typu francimus, Podzemí, nebo Surikata dohromady. Na druhý pohled je to horší a mám k tomu docela objektivní připomínky.

Asi bys to měl brát trochu vážněji. Tvůj pravopis je děsný, zprvu jsem si myslel, že jsou to překlepy, nebo že tak píšeš záměrně. Měl bys dodržovat taky nějaký slohový úzus, jako jsou odstavce, nebo mezery po tečce, velká písmena v názvech atd. Nechci Tě podceňovat, ale asi mnoho věcí není tvých vlastních, takže by tam asi měly být zdroje, i když je tam prdlá fotka z nějakého prospektu. AOPK a zpřístupněné jeskyně většinou fotí Zajoch, ale furt to někdo vydal. Určitě by bylo skvělejší, kdybys tam dal vlastní fotografii byť méně krásnou.

Stejně tak jako videa. Zdroj je sice Stream.cz, o autorovi je kdesi odkaz na konci filmu, ale pořád jsi to převzal, tudíž bys je měl uvést na začátku. Mimo jiné Cestu za objevem i Lopač točil Roman Grošek z naší skupiny. Ale i Křížák, autor je člen Plánivské skupiny, to se jako stydíte se podepsat?

Meníčko máš trochu nepřehledný, některé složky se dají sloučit dohromady, časem jistě přibude spousta věcí, tak to bude narůstat. Taky není dobré užívat mnoho typů písma a jejich různé velikosti a barvy, ale může to být i záměr. Mapy máš hodně malé i po zvětšení je to jenom obrázek pro ilustraci. Nikdo do nich nepíchne prstem, aby ukázal kde byl. Fotogalerie, asi dobrý, pokusy s černobílou a vysoce kontrastně vyladěnou fotografií můžou být zajímavé. Nepřísluší mi je hodnotit, stejně tak jako nechci komentovat obsah tvých stránek.

Takže co na závěr. Je to zatím dobrej Hardkór. Není to až tak moc špatné, každej se snaží nějak proniknout. Něco z obsahu se určitě ujme, třeba ty videa a možná se i pravidelně dočtu, kde Plánivská skupina bádá. Takže Ti přeji hodně zdaru, ať se tvé webové práci daří.

francimus

© francimus

Vytvořeno službou Webnode