Speleologie? Speleokomedie?...Všechno!

Krasové hyeny podruhé, potřetí...

31.08.2008 19:08

Jak jsem už psal, došlo k vykradení jedné speleologické základny v krasu. Jednalo se o základnu Dittrich Plánivské skupiny. Na stránkách jejich skupiny je seznam ukradených věcí. Aby toho nebylo málo v tom samém týdnu byla vykradena i Michalka ZO Moravský kras, která je naproti Dittrichovi. Zloději se nelíbilo, že skupina nic k odnesení nenachystala, takže se odvděčila zdemolováním objektu. Hrubý výpis škod je tady.

Protože jde o velmi houževnaté hyeny, pozornosti neušla ani speleologická základna skupiny Dagmar, kde byl zcizen spací pytel, NI-Fe hornická lampa a zbrusu nový černý firemní overal. Tato poslední položka je neobyčejně zajímavá, protože overal je k práci a tu některé sociální vrstvy, například cikáni - neprovozují. Poslední loupež mám jen z doslechu, že byly vykradeny buňky dělníků u jeskyně Balcarka, kde o škodách nic nevím. Samozejmě jednotlivé vloupačky navzájem nemusí mít vůbec žádnou souvislost.

Takže partie rulety je rozehraná, tipoval bych, že na řadě bude základna skupiny Tartaros, likusy dětské léčebny u Císařské i jiné objekty v blízkém okolí. Asi by bylo dobrý si drahé věci preventivně odvézt, protože tohle naše policie asi pouze vezme na vědomí, nevěřím, že se tím bude hlouběji zabývat...

 

© francimus

Vytvořeno službou Webnode