Speleologie? Speleokomedie?...Všechno!

Kras Masopustní.

25.02.2009 10:42

Tentokrát se nebudu moc rozepisovat. Na Ostrovsku jsme se potkali pouze dva, já a Kuba. V sobotu i neděli, ale zase jen po dvou hodinách, jsme ve Vintokách prováděli menší práce. Spíše přípravného charakteru. Hlavní bádací akce bude za 14 dní, protože další týden budeme působit na Slovensku v pohoří Malá Fatra. Jinak v Ostrově u Macochy, ale i jinde probíhaly tradiční masopustní slavnosti, průvody a následně i masopustní zábavy. Speleologickou veřejnost možná zdeptal poslední víkend s plesem a Rumbálem, tak jsem moc lidí nepotkal.

V Moravském krasu na planinách, ale i severně v lesích Drahanské vysočiny jsou dobré sněhové podmínky pro běžkaření a jiné zimní sporty. Stopy jsou prošlapávané i v týdnu a je jich dost. Byl jsem si to v pátek vyzkoušet také v lesích nad Sloupem a Molenburkem. O Masopustu na Blanensku píše Blanenský deník. Když jsme ještě v tomto okresním médiu, probíhá zde i speleo-seriál o méně známých jeskyních Moravského krasu v podání Petra Zajíčka (jsou tam samozřejmě odkazy na další články, včetně ankety jak moc se čtenářům seriál líbí. Tak Zajocha podpořte...). Ale i zpravodajky Karolíny Opatřilové o objevech Pustožlebské skupiny za 9. sifonem v NSK. Jsme-li u objevů pak čerstvé objevy v Býčí skále hnedka za vchodem v Halstattu jsou zde: Já mám pár fotek z víkendu na Rajčeti.

- Netopýři zazimovaní v Ostrovských Vintokách. Po větší sněhové nadílce a bouřlivém jarním tání z nich přežijí jen někteří. Příval je někdy tak silný, že se ze spánku ani neprobudí...

© francimus

Vytvořeno službou Webnode