Speleologie? Speleokomedie?...Všechno!

Speleococtail a jiné akce

10.09.2009 22:30

Komerční speleokoktejl jsem přesunul do Úvah o krasu, kam náleží. Co jsem vybral ještě a co je aktuální. Čerpák na Daňkově žlíbku je přesunut na tento víkend a už se rozběhl. Dál je prohlídka jeskyně, kterou mám v Akcích a to Den otevřených dveří Ochozské jeskyně.

Skupina Plánivská uvádí souhrnou reminiscenci 50. let od svého založení a Vzpomínku 2009. Je to pěkně, stručně a výstižně sepsané. Dál je tu článek o Geofyzikálním týdnu. Podrobné výsledky od Pavla Kalendy můžeme očekávat ve Sborníku, nebo ve Speleu. Zpráva o Dni otevřených dveří v Amatérské jeskyni, nebo o vydaném Almanachu k výročí skupiny. V něm je kompletní seznam současných i minulých členů skupiny. Je to bohatý rejstřík čítající 131 členů. Někteří už nežijí, nebo nejsou aktivní. Je dobře, že na Vzpomínce se upozorní i na jeskyňáře, kteří nebyli členové Plánivské skupiny.

Česká speleologická společnost uvádí dvě akce a to Rumunský národní kongres. Je škoda, že těch pár řádků se nikdo nepokusil přeložit, ale aspoň ten odkaz funguje. Zbytek je na vás, do Rumunska se jezdí velmi často, toto je možnost navázat nové kontakty. Zejména, když se ochranářské podmínky v horách Rumunska přitvrdily a Pádiš skoupil Holanský zbohatlík. Pozvánka na Rescue forum konané na Slovensku tamtéž. Jak vypadá rescue SZS na Moravské stanici ČSS? Takhle. Odkaz je také tam a nikdo od založení nových webových stránek ČSS s tím nepohnul, to je profesionální přístup.

Ze jeskyňářského webu SSS jsem vybral Postupy v jeskyni Zlomísk. Na foru pak jeden odkaz na Plazivkového robota. Asi to bude dražší záležitost, jež si prostý speleolog nebude moci dovolit ale třeba někdy v budoucích generacích.

Co týden dal od Kelfa, 100 let od objevu Punkevních jeskyní od Petra Zajíčka. Jako několikastránkový článek vyšlo v National Geographic. Petr jej doplnil historickými fotografiemi, mezi nimiž dominuje portrét tajuplné a neznámé jeskyňářky Antonie Lorenzové v dobovém overalu. K tomu si musíte časopis pořídit, na webu ta fotografie není.

Něco z historie. Mikroregion  Kahan pořádí první ročník Hornického dne. Nebude to určitě spojené se sestupem do podzemí, ale může to být zajímavé jinak.

To bude pro dnešek všechno. Je pátek odjezd do krasu, další informace přinesu příští týden.

 

 

© francimus

Vytvořeno službou Webnode