Speleologie? Speleokomedie?...Všechno!

Exotičtí návštěvníci na boudě.

19.01.2010 23:23

Leden a únor spolu se zimou, sněhem a nedostatkem pohybu přímo vybízi k různému spolčování a setkávání. Součástí těchto společenských akcí bývají i plesy a vzpomínky a spolu s nimi i velkolepé přípravy na ně. Když jsme dojeli na vytopenou základnu, hnedka nás upozornili, že máme exotickou návštěvu. Netušil jsem, jestli to má bejt Edo, nebo občasný host z Jihlavy, čaroděj a mág Jirka Cave či kdo. Pytel na lavici se vůbec nemrskal ale podle potutelných úsměvů kolegů měl určitě nesmírný význam.

Měli jsme si ho ošahat, nebyli jsme opilí, uvažoval jsem úplně realisticky. Jasně, podle tuhosti a přítomnosti Caveho určitě velcí hadi. A tak krajta královská, či nějaká jiná se mohla pokochat pohledem i dotekem naším dřevěným interiérem. Pythonka si oblíbila hlavně Edu a našla si v něm sexuálního spojence. V pytlíku měla ještě dva kamarády albínky Python bivitatus albino. Vše bylo připraveno na sobotní vystoupení v Holštejně. Tanec s hady, nebo něco podobného.

Jinak v sobotu prostě normální bádací den. V Lopači bylo vyplaveno čtyřmetrové pokračování chodby někam k neznámým objevům. Kuba a pár našich členů a hostů se velmi snažili, průzkum skončil až za tmy. S Leošem jsme  mapovali ve Vintocké jedničce a skoukli na vodní stavy. Doma po vynesení do mapy jsem byl hodně překvapen, jak naše historické měření primitivními prostředky - geologičákem a pásmem bylo přesné. Sekera na 43 záměrech revizního polygonu byla do 50cm. 

Bylo potřeba se psychicky  připravit na domapování Středních pater. Takže jsem nalezl až k začátku bahnité plazivky a naznal, že to možná ještě rok počká. Stejně tak Absolutní dno, kde je ještě vodní hladina. Něco jsme pofotili, rozhlídli se po možných nadějných odbočkách. Návštěva lokality po delší době je vždy velmi inspirující. Co je potěšující, ve Vintokách nezimuje jediný netopýr. Neumí plavat, po těch kvantech sněhu nastane na jaře povodeň a zase by jsme dole plnili kbeliky zdechlinama. Vintoky se občas umí naplnit po okraj vodou.

Zbytek víkendu společenské akce po celém krasu. Vzpomínka na Šimla s trampskými písničkami v Holštejnské hospodě. Trampský bál sdružení Fénix o kousek vedle v Kulturním domě. Fénix je sdružení za obnovu, nebo aspoň záchranu hradu Holštejna. Po sále běhali tanečníci v gotických šatičkách, tak to asi myslí vážně. Po zbytku krasu se konaly různé výroční schůze, oslavy narozenin a podobně.

Takže vzhůru do dalšího pracovního týdne...

malá galerie velkých plazů...

A když jsme u toho, tak nové Caveho stránky...

 

© francimus

Vytvořeno službou Webnode