Speleologie? Speleokomedie?...Všechno!

84. speleobulvár (listopad /2011)

16.11.2011 08:44

...Přitom primárně stále řeším problém Habrůveckého podzemního potoka. Celý dolní vývěrový díl Křtinského údolí (habrůvecký břeh) mne proto nyní bude zajímat. Věřím, že mne vítáte s otevřenou náručí a až se zbavíte svých sugescí tak, a vy sami poznáte, že jsem vcelku dobrý člověk, můžete mne můžete použít např. při speleologickém mapování Křtinského údolí - což je to co opravdu umím.  K nálezu starší větičky z diskuzního fóra a zeleného webu ČSS mě inspirovala tato (starší) fotogalerie:  Letošní úklidová brigáda na Říčkách, Pekárna, Netopýrka a pod. s nálezem zimoviště neznámého bezdomovce či poustevníka. Že by měl Marek konkurenci v revíru?... A kam zmizel ten magor ze státem chráněnou veverkou?? Ten člověk byl mnohem veselejší než člověk zaměstnaný jako žebrák!!!!...84. speleobulvár je zde...

Moravský kras: Pracovně-exkurzní speleovíkend, o bádání v Agrise, Člupku a Býčí skále a dalších exkurzí. Speleovíkend 12.-13.11.2011 v Člupku, fotogalerie. Macocha na YouTube, sestup speleologa ve 3D. Semišák a Moravský kras mezi Alexandrovou rozhlednou a Vilémovicemi. Akce na Rudické plošině, práce na propasti Tumperk. Toulky Moravský kras - Jáchymka a Kostelík. Volně přístupné jeskyně v Křtinském údolí. Kolem Rudického propadání po stopách starých hutníků. Technické práce v Okrouhlíku. Podzimní report z lokalit, práce na Býčí skále, v Májovkách, Staré štole, Větrném tunelu a Barové jeskyni. Podzimní práce na Mokerské plošině, mezi létajícími kulkami v Mechovém závrtu. Moravský kras, poslední návštěvníci.

Český kras a ostatní Česko: Český kras, lom PříroďákUtajený Vratikovský kras, přírodní oáza kterou turisté zatím míjejí, článek a fotogalerie. Další pracovní akce na jeskyni Malý Hřebenáč ve Vratíkově. Vratíkovský kras, miniatura Moravského krasu. Jeskyně Klemperka, Kokořínsko. Jeskyně Na Pomezí a Na Špičáku, video.

Slovensko: Putování po planinách i hlubokými jeskyněmi Slovenského krasu, článek. Příspěvek Staronové, o práce na Hladovém prameni, Čachtický kras. Edo Piovarči, komentovaná galerie Turská dolina a Ludmila. Kromě nezbytné fotky - Eda ve vodě je zajímavá i fotka Turské doliny, vyholené v pank stylu do úžasných kosočtverců. Turistika na Velké Fatře, i s jeskyní. JK Demänovská dolina, Akcia v Štefanovej, článek s fotkama. Postup v Majkovej jaskyni, speleo Bratislava.

Jeskyně ve světě: Zpráva o expedici Troms 2011 na webu Orcusu. Silvestr a jeho akční senioři ničí jeskyně v Bulharsku, v jeskyni se bude střílet. Expedice Sardinie 2011, jedna z dalších variant prezentace expedice, m.j. 14.12 bude prezentace v klubu Barakuda. Enjoy the Magic of Thai caves! Když je málo krápníků, přistaví tam pár sádrových. Jak vypadá povodeň v jedné francouzské krasové oblasti.

Příroda, země, lidé: Národní park Iguazu (Incredible Iguazu Falls), Jižní Amerika a jeden z přírodních divů světa. Ostrov, vodopády, zátoka - Podívejte se na 7 nových přírodních divů světa. Sedm divů světa ještě jednou a vcelku. Příroda Nového Zélandu (Spectacular Scenery of Magnificent Milford Sound). Bahenní sopky v Azerbajdžanu (Mud Volcanoes In Azerbaijan). Fotografie Země z kosmu (What You See From Space). Kazašská diaspora v Turecku, ostatně  Kazachové doma a jejich upřímný vztah k domácím zvířatům (Kurban Bairam 2011). Kurdistán, zajímavý cestopis s dalšími odkazy. The City That Kills People, pár hustých záběrů, Karabach, Čeljabinsk a pod.

Netopýři fauna: Výsledky sledování zimoviště Zálužná 1979-2011. Moravské břidlice a článek od Wagnera. Zateplování domů ohrožuje chráněné netopýry. Britským netopýrům se letos dařiloBirds That Live on the Edge of the World, Kamčatka a Sachalin. Indonésie, NP Komody a Where Dragons Still Rule. Draci, ale i jiný potvory.

Doly, montanistika: Journey Through The Semi-Flooded Minne, zajímavý důlní industriál v houbce 800m, důl na měď, Ďedmachovka, Rusko.

Podzemí a jiný industriál: Kyjevské metro, pozemní kryty, atd. na ER. Underground Submarine Base of Balaklava a její skvělé povrchové maskování. Vápenka Biskup, Kvis, Kotrba, článek a fotogalerie. Tunel Polana, oba příspěvky nově na webu Podzemní svět. Úzkými chodbami v holínkách, adrenalínový zážitek v Týně nad Vltavou.

Metodika, technika: První pomoc v jeskyni, článek a hlavně poučné video, o řešení zranění přímo v podzemí. Sympatické je, že si to zorganizovala skupina BS sama, bez SZS. Selskej dvorskej 2011, něco o Kaňonyngu v pojetí speleo Guáno s odkazem na šukézní videjo....Rande v jeskyni, ráj zážitku. Romantické rande a slavnostní přípitek. Zde je návod, jak nato. Speleologie 12.11.2011, sebou náhradní kalhoty a pytel odvahy.

Podzemní fotografování, fotogalerie: Ráno na Stříbrných stěnách, Česko-Saské Švýcarsko, fotogalerie. Caving, výrazná fotogalerie Tima Curtise na Flickru. Moravský víkend , moravské pískovce, autorka použila zajímavý způsob osvětlení podzemních prostor - svíčkami.

Dění ve společnosti, akce:  Nové pověsti České v Brně, výstava. Přednáška Kačná jama v Ostrově u Macochy, fotogalerie a od stejného autora i Oživné prohlídky jeskyně Bacarka. A ještě v Ostrovském zpravodaji. AOPK ČR a Založení geokeše k 20. výročí vzniku CHKO Poodří. Pracovníci státního podniku taky evidentně nevědí, do čeho píchnout. Ďábelský podvečer v jeskyni Výpustek, jeskyně bude osvětlena pouze loučemi. Expedice Mt. Kanin -2000m. ČSS udělá reklamu třeba i komerční akci.

Věda, archeologie, geologie: Skvrnitý kůň nebyl výmysl. Tečkovaní koně na pravěkých malbách. Aktuální archeoloické výzkumy jižní Moravy.

Osobnosti, rozhovory: JUDr. Martin Kříž, krasový badatel, archeolog a literát. 170. Výročí narození.  Nic není jednoznačné, rozhovor s Tomášem Svištěm Pilkou, horolezcem a občasným jeskyňářským lezcem Moravského krasu.

Trocha houmru: Proč milujeme Rusko, 3. díl. Surikatí voči s.r.o., kapky proti kocovině...ale pane Korba. No toto?

...pokračování za týden...

Diskusní téma: 84. speleobulvár (listopad /2011)

Datum 17.11.2011
Vložil Neznalec
Titulek Magor s veverkou

Otázka neznalce: kdo je ten magor se státem chráněnou veverkou? Ten člověk zaměstnaný jako žebrák je zřejmě Marek Šenkyřík-Gyaneshwarpuri, ne? Kde je tomu konec? Na dně Děravky nebo někde v Indii?

Datum 18.11.2011
Vložil Ten,terý ví
Titulek Re: Magor s veverkou

INDIE

Datum 18.11.2011
Vložil Neznalec
Titulek Re: Re: Magor s veverkou

Aha, takže taky Maderám Suderám, Kalí-ma, Hari Om, Šalinkarta Gyaneshwarpuri, akorát ne Kamasutra. Dík za vysvětlení.

Datum 20.11.2011
Vložil Rulík Zlomocný
Titulek Dobrého večera.

Pan Gyaneshwarpuri (naître Šenkyřík) již ukončil svoji anabasi a toho času se nachází nikoliv v Indii, alebrž v Brně. Tak alespoň hovoří mistrův vysoce profesionální web, jinak jsem o žádném očitém pozorování tohoto originelního zjevu dosud obvyklými zdroji zpraven nebyl. Obyvatelé mistrova letního útočiště, totiž Shri Gurukal Deepashramu, Jaipur, Indie, nechávají pozdravovat a prosí, abysme jim ho tam už neposílali, neboť jim vprostřed zenové zahrádky postavil nažluto natřený kříž. Těším se velice z mistrova návratu a doufám, že naše po léta budované přátelství i nadále bude jen vzkvétat.

Datum 17.11.2011
Vložil Stepan
Titulek Prvni pomoc

byciskala.cz/MaRS/index.php?show=clanek&id=298

 

© francimus

Vytvořeno službou Webnode