Speleologie? Speleokomedie?...Všechno!

189. SPELEOBULVÁR (Štědrovečerní/2013)

24.12.2013 16:37

Vážení čtenáři a přátelé speleobulváru. Přeji všem štědré vánoční svátky, bohatého ježíška a pohodu pod stromečkem. Mějte se krásně, ať se mezi svátky daří a v klidu dokončíte rok 2013. Do Silvestra určitě ještě něco vyjde, věřím, že si najdete čas a budou se Vám moje zprávy stále líbit.,...189. SPELEOBULVÁR je opět tady. Trochu strohé, bohužel neupravené a nezkontrolované, vyjímečně příliš neprudící.

Moravský kras: Předvánoční Blešárna a Okrouhlík, zprávy z akcí. Předvánoční akce na Harbechu, závrt č. 1., fotogalerie.  Punkevní jeskyně budou přístupné i lidem na vozíku, článek. Začala stavba Domu přírody. Nabídne prolézací plyšovou jeskyni, článek. Panoramatocké snímky z webu Panoramio doplnila jeskyně Balkarka a jiné z Moravského krasu.

Jeskyně v Česku: Vánoční potápěčské přání z hlubin Podtraťovky. Po šlehnutí čistým héliem od pana Jendýska. Amerika 2013 - zpráva z akce v lomu Velká Amerika, potápěčská akce. Nová mapa jeskyně Západní na Jítravě, Liberecký kraj. Poslední kbelík roku 2013, kopu zdar!

Slovensko: JK Speleo Varín a Mesačný tieň - výskum pokračuje, příspěvek. Den otvorených dverí v Plaveckej jaskyni, pozvánka na akci. Slovenský kras - přechod Slovenského krasu, cestopis. 11 nejkrásnějších míst Slovenska, galerie.

Jeskyně ve světě: Italy - Sella Nevea a video ze speleologického pokusu na Možnici. Prosincová Možnica? Zde ještě zpráva o exkurzi. Tag's Newest Wet Multidrop! Hydraulic Thunder, videos. Expeditie de 10 Zile in V5 - Cea mai adanca pestera din Romania, článek a foto. Národní park Mulu v Malajsii - jeskyně Deer a Lang, video. Slovinsko - Na krajšem Obisku Konasnice, článek a sjupr foto.

Příroda, lidé, Země: Zimní Karpaty, Mnoho překrásných galerií od Tater po Mukačevo ve všech ročních obdobích. Pátek třináctého v centru Kyjeva, galerie, aneb jak sníh uchovat v barikádě. Turistika v Banátu, Rumunsko a Putování po českých vesnicích. Putování ruskou Karélií část první, část druhá a třetí, uvnitř najdete krajinu, hory a lesy. Podzemí, industriál, bunkry, sklepy hradů, lomy i jeskyně. Velmi zvláštní a rozhodně divukrásný kraj. A  Virtual Drive Around Icelan d, galerie a text.  Syrian War Worsens Ahead  of Peace Conference, Na Středním východě je to velmi drsné a hlavně strašně dlouhé, galerie. Canyon As - Sig - The path to the rock town Petra, galerie, cestopis.

Bats, animals: 5 Animals That Look Like Lady Gaga, oproti Lejdy jsou zvířátka fakt zajímavá. Netopýři vylétávající z jeskyně v Národním parku Mulu, video co stojí vidět. Bracken Bat Cave: World's Largest Bat Colony, další dávky bajtů, tentokrát z Texasu, foto. Virus MERS opět zaútočil, počet obětí přibývá, přenašeč pravděpodobně netopýr.

Doly, těžba, montanistika: Baníctvo pod Tureckou v okolí obcí Rudná, Rakovnica a Rožňavské Bystré, docela dobrá fotogalerie. Film Tenerife a kontrola štoly Liščí díry, zpráva a galerie. Kmen strachu, epizoda 4., barevná podzemní zaželezená galerie.

Podzemí a jiný industriál: Tamas Dezso Photos Of Romanian's Industrial Decay, zajímavá fotogalerie. Left Alone, stránky dalšího zajímavého industriálu a nejen jeho.

Technika, svícení, sporty, metodika: Wakeboarding in the Jeita Grotto, vodní sporty a jiné skoky mezi krápníky, video. Další z mnoha důkazů, jak jsou lidé úžasní a všehoschopní, superrhrdinové na videu. The UIAA Ice Climbing World Cup Tour 2014, video a pozvánka na soutěž. Sten Light - Advanced Lighting Produkšn, stránka o svícení.  Eigr a čeští horolezci, díl pátý, pokračování seriálu. Forest Ski, částečně domodelovaný fake snímek, s ochranou přírody nemá nic společného. Lavinové aplikace pro mobilní telefony, článek, nabídka a další odkazy. Paperless Cave Surveying, nový modul Dista je k máni, vč. nového mapovacího programu.

Fotografování, galerie, soutěže: 2013 National Geographic Photography Contest Winners, profigalerie. 2013 Year in Pictures Part III., galerie, a další díly - Part II. a Part první. The Caves and Mines Pool, různorodá a pěkná galerie.

Geo, archeo, paleonto, eko a jiné odborné fóbie: Pozvánka na 10. Konferenci enviromentální archeologie, registrace, propozice. Aspeg reklam 3, videoreklama na vysokohorskou speleologii. Neandrtálci se spouštěli, včetně vlastní rodiny inu při tom mizerným výběru.. a o něco kvalitnější článek: Nový objev DNA přepisuje historii evoluce. A dramatic new landslinde video from Minas Gerais, Brasil, video a článek.

Historie, publikace, dokumentace: At the Turn of the Centuries: Russian Ethnographic Images, galerie. Stovky fotografií a skrytá místa Brna ukazuje nová kniha o Brněnském podzemí.

Dění ve společnosti, akce, přednášky: Návštěva pavilónu Anthropos nabízí  výlet do pravěku i v období vánoc. Správa jeskyní ČR a její už 51. SPELEOSTŘÍPKY s novou dávkou informací a hlavně pestrou paletou videí.

Vzpomínky, rozhovory, osobnosti: Audiovizuální spot "Kterak profesor Píč se svými přáteli na Pičhoře kopal", příspěvek k 102. výročí úmrtí profesora archeologie Píče, článek a video. Smutná zpráva - Zemřel významný rakouský speleolog Dr. Hubert Trimmel, zakladatel Rakouské speleologické společnosti a člen UIAA, zdroj speleo.cz. Rozhovor se Zdeňkem Ordeltem o pohanství, šamanství a nativní kultuře česka.

Trochu předvánočního H.O.U.M.R.U.: Kalhotky s bobrem a slipy s ptákem. Pominu, že jeden kousek prádla stojí 600,-Ká, jde o princip. Pracovníci MŽP by si měli potisknout čepice obrázkem mozku. Pták i bobr totiž pod kalhotkami většinou je! Halelúja, Ježíš příjde a není nic skvělejšího. I parodie dovedou být husté, píseň. Rande v jeskyni - Ráj zážitků a trvalá výmluva díky trvale zaplaveným jeskyním MK dole v komentáři.

...poslední letošní číslo vyjde někdy mezi svátky....

Diskusní téma: 189. SPELEOBULVÁR (Štědrovečerní/2013)

Datum 26.12.2013
Vložil Tonda
Titulek Disto X2

Ahoj pěkné svátky:-) nebudete někdo zjišťovat kolik stojí ten modul do DISTA X2? (ten starý modul stál 180E včetně poštovného) Určitě bych ho koupil, ale moje angličtina :-(. A nebo nebude to někdo organizovat? Asi se to posílá, ze Švýcarska. Kontakt na mne 604 30 31 37

Datum 26.01.2014
Vložil Tonda
Titulek Re: Disto X2

Tak nemagnetická baterie je doma, modul je objednán z únorové várky. Tím dotaz ruším.

 

© francimus

Vytvořeno službou Webnode